Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Sistemi za štuku  (Pročitano 2957 puta)
miki357
Zaslužan član
Van mreže Van mreže

Pecanje i priroda daju čoveku volju da preživi

« poslato: 08 Oktobar, 2012, 22:29:32 »

Ja bih voleo da pocnem pecati stuku  na plovak imam jedan sistem od  moga druga dali  i vi koristite isti sistem dali moze par slika sistema  ? unapred hvala  
« Poslednja izmena: 26 Oktobar, 2012, 22:39:57 Lazar » Sačuvana
pyrus
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 26 Oktobar, 2012, 21:00:38 »

Ja koristim slican sistem za stuku. a on glasi ovako. Koristim klizni plovak jer je lakse zabaciti i nemota se tako cesto,ispod njega stavim trostruku T virblu i na nju dole oko 30-40 cm najlona sa olovom. A na oko sa strane stavim sajlicu,onu kracu sa trokrakom. Taj sistem nije plutajuci,osmisljen je da olovo stoji na dnu,a da se zici mamac slobodno oko njega okrece. Ja to tako vec dugo pecam i pokazao se kao dobar sistem. Grin
Sačuvana
Jeronimo
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 26 Oktobar, 2012, 21:35:53 »

Dobro nam dosao Pyrus!

Kazi mi na kolikoj vodi pecas? Mislim da bi za vecu vodu bila bolja varijanta da keder ima mogucnost kretanja i samim tim bi prelazio veci teren i veca verovatnoca bi bila da navuce stuku.
Sačuvana
Ribolov i Nautika
« Odgovor #2 poslato: 26 Oktobar, 2012, 21:35:53 »

Sačuvana
miki357
Zaslužan član
Van mreže Van mreže

Pecanje i priroda daju čoveku volju da preživi

« Odgovor #3 poslato: 26 Oktobar, 2012, 22:16:20 »

Ja je pecam ovako

Taj sistem sa  dobio od jednog kolege urednika sa drugog foruma i na njega dobio smudja.
« Poslednja izmena: 26 Oktobar, 2012, 22:39:14 Lazar » Sačuvana
Detelinarac
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 27 Oktobar, 2012, 08:48:11 »

Sto se tice sistema pecanja stuke evo da i ja kazem koju jer nekoliko desetina godina je pecam.Prvo bih rekao da su oba sistema dobra i sa olovom na dnu
i sistem olovo iznad udice,ali svaki ima svoju namenu.Ako pecate sa usidrenim sistemom vas mamak je otprilike u radijusu od 1metra a sta ako se stuka
nalazi 3metra dalje pod nekom granom i ceka.Vas mamac nece biti uocen pa tako nece biti ni ulova.Ali evo jednog resenja koji ja koristim i pokazao se
vrlo uspesan.Kada pecate sa usidrenim olovom cesce zabacujte vas sistem bas iz tog razloga da bi ga grabljivica uocila ako je tu negde.Verujte donece
vam rezultat.A sto se tice sistema sa olovom iznad udice, gde mamac tj, ribica slobodno seta i ima veci radijus kretanja lako je moguce da vam se ribica
zavuce pod i u nesto jer normalno i ona trazi zaklon, zato je dobro povremeno blago povuci ceo sistem i ako osetite bilo kakav tup otpor vadite napolje
jer ribica je zakacila travu drezgu itd.Znaci kod oba sistema ribolovac nesme da bude statican kao u pozoristu nego da radi kontrolise i istrazuje.I jos nesto,
desavalo mi se da dodjem na vodu brzo upecam par stuka i onda tajac.I jednom sasvim slucajno resim da pokupim pribor i odem 20 metara dalje.Cim sam
zabacio na tom novom mestu odmah udarac.Sta hocu da kazem, svaka grabljivica ima svoje mesto pa kad upecate neku, potrebno je vreme da druga
zauzme njeno mesto.Jednom sam u b.petrovcu bukvalno isao i bunario stuku obalom, bilo je ulova a ja sam stekao dragoceno iskustvo.Nadam se da ce ovaj
moj savet nekome pomoci,uglavnom probajte pa javite rezultate.
Sačuvana

Ja sam Goran iz N. Sada ribolov je nacin mog zivota. Volim prirodu mir i sve svoje slobodno vreme provodim ako ne u ribolovu onda setajuci pored Dunava. Nisam od onih koji moraju da ulove bilo sta vec sam sretan sto sam uzivao pored vode. Pozdrav svima i nek je bistro.
pyrus
Početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 27 Oktobar, 2012, 09:43:37 »

Hvala na dobrodoslici!  Grin Naravno da sve zavisi od vode na kojoj pecas. Reviri koje ja obilazim su uglavnom slabo protocni kanali sa jakom travom... tako da trazim rupe,usidrim kedera i to je to. Na takmicenju u malom Staparu,uglavnom su skoro svi tako pecali.
Sačuvana
savskivuk
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

Zamaraj!

« Odgovor #6 poslato: 28 Oktobar, 2012, 21:50:55 »

Evo kako to rade Englezi.Koriste i signalizatore i masinice sa baitranerom.

Ima ja mislim 6 delova na youtube..
Sačuvana
Ribolov i Nautika

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

List Ribolov Vas Baner Vas Baner Ulovi trofej Vas Baner