Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Dubinski sistem za Štuku  (Pročitano 1517 puta)
savskivuk
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

Zamaraj!

« poslato: 03 Jun, 2012, 23:10:11 »

Prvi mamac, na primer keder, postavi se na klizni način, tako da se slobodno kreće po najlonu debljine 0,30 mm, u zoni od 1 do 3 m iznad dna. O položaju štopera zavisi sloboda kretanja kedera. Uglavnom, oni niže postavljeni nalaze se na 0,5 do 1,5 m iznad olova.

Najčešće se štuke zanimaju za ovu vrstu zamke, stoga je neophodno koristiti metalni predvez dužine od četrdesetak centimetara, koji se s jedne strane uz pomoć vrtilice s kopčom prikvači za glavni najlon, dok s druge strane nosi trokraku na koju se postavi keder.

Drugi mamac leži na dnu. Može to biti mrtva ribica ili veliki crv, idealan za visoki vodostaj. Somovi i štuke glavne su žrtve ove druge zamke. Mamac je u ovom slučaju postavljen na udicu. Predvez izrađen od najlona debljine 0,26 mm i dužine od jednog metra, vezan je za alkicu olova težine od 50 do 100 g.

Delovi sistema:
najlon 0,30 mm
štoperi
vrtilica s kopčom
prvi metalni predvez dug 40 cm s trokrakom
olovo 50-100 g
drugi predvez od najlona 0,26 mm dug 1 m s udicom

preuzeto sa  lovribe.com
Sačuvana
Detelinarac
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 04 Jun, 2012, 07:45:30 »

Iz mog iskustva naj bolje je imati samo jednu udicu na sistemu, jer u slucaju kacenja ribe ona
slobodna udica se kao po pravilu zakaci za nesto i tu nastaje problem.Jos jednom ponavljam
to je moje iskustvo.
Sačuvana

Ja sam Goran iz N. Sada ribolov je nacin mog zivota. Volim prirodu mir i sve svoje slobodno vreme provodim ako ne u ribolovu onda setajuci pored Dunava. Nisam od onih koji moraju da ulove bilo sta vec sam sretan sto sam uzivao pored vode. Pozdrav svima i nek je bistro.
Ribolov i Nautika

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

List Ribolov Vas Baner Vas Baner Ulovi trofej Vas Baner