Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Pecanje stuke na plovak (pampur)  (Pročitano 2281 puta)
Jeronimo
Moderator
Van mreže Van mreže

« poslato: 30 April, 2012, 09:02:23 »

Posto sam nov u pecanju stuke ovim sistem mnogo toga me interesuje, od sistema do toga kada treba udarati kontru.

Juce sam prvi put imao udarac stuke na pampur ali nisam uspeo da realicujem, zato sto sam mnogo poranio sa kontrom. Sistem mi je bio sledeci: Plovak 20gr , olovo 15, sajlica, trokraka. Udarila mi je na krkusu velicine nekih 12-13cm. Keder je bio nekih 15 minuta  u vodi, i onda je udarila, plovak je poceo energicno da se potapa, a meni se smracilo ispred ociju od adrenalina  Grin , prisao sam stapu i znam da teoretski treba duze da se saceka pre kontre, ali adrenalin je ucinio svoje i ja lupim kontru ali... nista! Keder je do pola bio oguljen, a ja razocaran   
Tako da cu morati da sacekam jos do moje prve stuke.

Nadam se da ce biti odgovora na ovu temu, posto mi dosta privlacno izgleda pecanje slatkovodne ajkule na plovak.
Dajte vasa iskustva da i ja nesto naucim. 
Sačuvana
Detelinarac
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 30 April, 2012, 09:23:41 »

Pozdrav druze, meni je to najomiljeniji nacin pecanja.
Prvo i osnovno ne zuriti, jeste da je tesko srce je u grlu ali i poenta je u tome da ona uzme i proguta.
Znaci ako nosi pampur ne vuci cekati cak i ako pampur zaranja na par sekundi ni onda ne vuci, pustiti
da pampur skroz nestane i da najlon krene da se polako zateze prema vrhu stapa e onda odlucna kontra.
Stuka kad napadne ribicu,mora da je okrene tako da bi je sto lakse progutala,e to je ono drmanje pampura
a kad ga namesti i zguta, tada pampur krene i nevraca se.Desavace se promasaji ali i time ces steci iskustvo
kad je pravi trenutak za kontru.Eto ja to tako ali idalje ucim.  Wink
Sačuvana

Ja sam Goran iz N. Sada ribolov je nacin mog zivota. Volim prirodu mir i sve svoje slobodno vreme provodim ako ne u ribolovu onda setajuci pored Dunava. Nisam od onih koji moraju da ulove bilo sta vec sam sretan sto sam uzivao pored vode. Pozdrav svima i nek je bistro.
Jeronimo
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 30 April, 2012, 09:41:53 »

Interesuje me posto stavljam trokraku udicu, da stuka kad uhvati kedera, ne nabode se sama i ispljune kedera? Pitanje je mozda glupo, ali kazem nikad nisam pecao stuku, tako da moram da postavim svakakva pitanja  Cheesy

Jel ima neki nacin kako postaviti udicu na kedera? Gde da ga probodem, juce sam kacio kedere ispod ledjnog peraja, ali mi nekako strce dva kraka  Grin
Sačuvana
Ribolov i Nautika
« Odgovor #2 poslato: 30 April, 2012, 09:41:53 »

Sačuvana
Detelinarac
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 30 April, 2012, 10:03:43 »

Ne nece se nabosti evo ti primer ja stavim morskog karasa ili suncicu kako je vec zovu
i ne secem mu ledjno peraje koje je ostro pa se ne ubode, pitanja su ti na mestu nisu glupa i ja pitam
kad nesto neznam.Sto se tice kacenja ja kacim kod anusnog peraja tj malo gore tu mi je sigurnije da ne otpadne
a i da ga sitnija ili bandar ne ocupaju.Samo pazi da mu kicmu ne ostetis onda ne radi,a ako se to desi onda zgazi
tu ribicu onako ovlas i probaj na gazenog mamka nekad je to bolje.  Wink

Sačuvana

Ja sam Goran iz N. Sada ribolov je nacin mog zivota. Volim prirodu mir i sve svoje slobodno vreme provodim ako ne u ribolovu onda setajuci pored Dunava. Nisam od onih koji moraju da ulove bilo sta vec sam sretan sto sam uzivao pored vode. Pozdrav svima i nek je bistro.
Jeronimo
Moderator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 30 April, 2012, 10:18:12 »

Juce sam duze vreme pecao na suncicu, ali na nju nisam imao rezultata, inace bas je izdrzljiva, i kad sam je izvadio jos je bila ziva. Imao sam par peseva, kao kedere, ali nista isto, samo je na tu krupnu krkusu udarila. Inace karas se mrestio tako da nije radio, i nisam imao drugih kedera. Kad smo stigli ujjutru na tu baru samo je prskalo koliko je jurila stuka, posle tog udarca sto sam imao, skroz se sve smirilo.
Pa me interesuje jel ima neki odredjeni deo dana kada najbolje uzima, tj kada se hrani, jel je kao kod ostalih riba, ujutru i predvece?
Sačuvana
Detelinarac
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 30 April, 2012, 13:26:55 »

Neznam sta da ti kazem, ja sam je vatao i u cik zore u podne i uvece, nema pravila
jede kad je gladna bar je takvo moje iskustvo, a suncica je bar ovde smrt za nju
i radi ko traktor sto je vazno, nevalja kad je mamak statican.
Sačuvana

Ribolov i Nautika

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

List Ribolov Vas Baner Vas Baner Ulovi trofej Vas Baner