Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Nocno pecanje sa ampulom  (Pročitano 1884 puta)
dejan
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

Rodjen da peca nateran da radi!

« poslato: 07 Mart, 2012, 01:53:57 »

Koje plovke i ampule koristite i kako pecate nocu,koju ribu,na koji mamac i kakva su vasa iskustva.
Sačuvana
goran_požega
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 07 Mart, 2012, 10:37:18 »

Ja sam prošlo leto imao 30ak izlazaka na Gružansko jezero i svaki put odem popodne ,pogledam gde je ko šta i koliko pecao,proberem mesto ,i kad prethodni ribolovci odu pripremim se za sutradan,a tu noć malo ubijam vreme na ampulu dok mi ne dojadi i dok rakija ne krene malo ozbiljnije iz ruke u ruku Wink Nikad se nisam preko noći nešto proslavio,ali prihranjujem mesto pa od zore ribu isprebijam.Uglavnom,karaš,krupatica,bodorka i deverika. Plovčić 3 gr,ampulica trojka,dubina oko 3-4 metra i to je to.Namerno prihranjujem malo dalje od obale taman toliko da ovi sa takmičarcima od 8m nemogu da dohvate i pecam bolonjezom,a takmičarac stoji rasklopljen pored ali ga ne koristim.To je sve zbog toga što drugovi dolaze izutra a mene zezaju što idem na noćenje na vodu,pa kad sednu pored mene ,rasklope takmičarce i samo maštaju o ribi a ja je ubijam koji  metar dalje Tongue Rekli bi da je sebično,ali,svaki izlazak na vodu mi posle prepričavamo danima i zezamo jedni druge ko je malo upecao ribe.Taktika do bola  Cool inače prihranjujem isključivo kuvanom pšenicom i šećercom a na bliže praćkam svremena na vreme crve.Pokazalo mi se uspešnim jer od milijardu uhvaćenih cverglana ja nisam imao nijednog a ovi što su hranili crvima i nekom od hrana za ribu nisu mogli da ostanu živi od cverglana.Prošlo leto ga na Gružanskom jezeru imalo mali milion pa i na dubinku na velikoj daljini od obale on proguta celu udicu a nije veći od cigarete.Naravno crviće praćkam levo i desno od mene malo bliže nego što bacam pšenicu kako bih drugare usrećio sa cverglanima Tongue Bezobrazno,ali i lukavo
Sačuvana
dejan
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

Rodjen da peca nateran da radi!

« Odgovor #2 poslato: 07 Mart, 2012, 18:18:27 »

Evo mog iskustva sa Dunava.Od prosle godine.Isao sam nocima na jedan ponton i pecao belu uz obalu,to je otprilike 3-4 metra od obale.Dubina oko 1.5 metara,kamenit teren.Shvati sam da prihrana nije igrala neku veliku ulogu jer sam nocima bacao prihranu i trazio je pri dnu.Imao sam sporadicne ulove,neki dan bolje,neki slabije...Onda nisam isao jedno par noci,i kada sam sledeci put otisao,shvatio sam da nisam poneo prihranu.pecao jedno 2 sata,sa slabim ulovom samo par deverikica.Vec sam se spremao da krenem i da se pakujem,ali odlucim da malo smanjim dubinu i da zabacim jos par puta.Nista...Jos smanjim,dubina kao za kedera maltene.Dobijem jednu malo vecu.Sledeci zabacaj,jos veca...Shvatim da je sva riba na povrsini i krenem da je tamanim.Tu noc sam upecao 15 kila bele,sve u jednom potezu od metar,na povrsini.Ni levo ni desno,samo tu.Na otvorenoj vodi,znaci nije tu bila nikakva trava,krs ili liman.Od tada malo drugacije razmisljam,ispitujem vise i uvek probam sve moguce dubine i mamce.Nekada je riba bas tamo gde mislimo da sigurno nije.Primama je svakako neophodna ali mislim da nije i presudna.Ako znamo da citamo vodu,i ako redovno menjamo taktiku i probamo nesto novo ako ne ide,imacemo vise uspeha..Meni je pre uvek bilo dovoljno da nadjem dno,malo smanjim od toga i tako pecam i hranim.Sad znam da nije uvek tako i da se mora probati vise stvari.Sve u svemu jedno iskustvo vise,koje sada imam a to je da znam da nije sve bas tako prosto,bacis hranu na dno i pecas a riba samo poleti na tvoj mamac i hranu.
Sačuvana
Ribolov i Nautika
« Odgovor #2 poslato: 07 Mart, 2012, 18:18:27 »

Sačuvana
savskivuk
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

Zamaraj!

« Odgovor #3 poslato: 23 Jun, 2012, 21:32:11 »

Sad je pravo vreme za ovaj nacin pecanja.Danju vruce,nocu prijatno.Riba nocu blize obali,ampula crvici i udri mile do zore.Ja ovo obozavam,ponesem pljuge,picence neko i kud ces lepseg provoda.
A lakse je i za oci ovako pecati jer je mrak a ampula svetli i lako se vidi.
Imao sam pre neki dan 3-4 kile lepe deverike za 4 sata pecanja na Dunavu.Jedino sto su me komarci odvalili od mozga,ali sad nosim onu kremu madjarsku i nemam tih problema.
Jedino ruzno je sto sam video alase na 20 m od obale kako prodjose pored mene i pokupise sve sto vredi u vodi.Ostalo je prava uzivancija,ko nije probao treba da proba.
Sačuvana
miki357
Zaslužan član
Van mreže Van mreže

Pecanje i priroda daju čoveku volju da preživi

« Odgovor #4 poslato: 03 Oktobar, 2012, 20:04:09 »

Obicno klizece plovke sa ampulom koristim i pecam na crve +zito i mogu reci da se babuska i nocu javlja

Sačuvana
Ribolov i Nautika

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

List Ribolov Vas Baner Vas Baner Ulovi trofej Vas Baner