Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: "Muvanje" smudja i tehnika  (Pročitano 11912 puta)
PecarosSrbija
Član
**
Van mreže Van mreže

« poslato: 11 Januar, 2012, 05:58:26 »

Pozdrav,hteo bi da predstavim tehhniku pecanja za koju neki jos mozda i neznaju ili se nisu isprobali u njoj!!!Radi se o tehnici koju nazivamo 'muvanje ' sto znaci kacenje zivog kedera na jig udicu,Obično pecam na "muvanje" i to mi se pokazalo kao najbolja tehnika tj. najbollje rezultate sam imao pecajući na taj nači,mada nisam loše prolazio ni sa silikoncima.Koristi se oprema JIG stap,osetljiv recimo 5-20gr,zato sto smudj kad nejede ima te zvane mrtve udarce i treba ih prepoznati!!Jig se vodi cik cak u vodi,pokusavajuci da izazove smudja da se zainteresuje za mamac,kedera mozete kaciti kako vam volja,ali pretezno se kaci kroz usta pa do polovine!!!Ako imate neka iskustva jos da podelite slobodno podelite!!!BISTRO Smiley

* lov-smudja-sl5.jpg (89.14 KB, 640x480 - pregledano 15201 puta.)

* 49222f4d2faq3.jpg (47.01 KB, 952x586 - pregledano 5471 puta.)
Sačuvana
lucky
Urednik
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 11 Januar, 2012, 10:10:38 »

ja imam slicnu montazu jer pecam sa strunom...na kraju strune mi je vrtilica(virbla) a na drugoj strani su mi udica(40-tak cm) i olovo(10-tak cm)...udica ne mora da bude smudjarka a olovo prilagodite terenu gde lovite...ja uglavnom stavljam stapna olova zbog manjeg kacenja u krsu...za krs ako nemate ribice,lepo posluzi i silikon sa vorm udicom koju "sakrijete" u telo silikona,pazeci da je vrh tik ispod samom silikona(ovo je dobro za zimske dane kada ne mozete naci mamka)
Sačuvana

Lazar
Administrator
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 11 Januar, 2012, 13:38:29 »

A može da se kači i ovako kroz usta pa u stomak.

Sačuvana

Ribolov i Nautika
« Odgovor #2 poslato: 11 Januar, 2012, 13:38:29 »

Sačuvana
Brus
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 13 Januar, 2012, 22:00:20 »

Iako je za neke "čistunce" muvanje smuđa svetogrđe meni je to jedna od najomiljenijih tehnika ribolova. Ništa lepše nego kada smuđ udari i ponese kedera  Cheesy

Evo par mojih video zapisa o montaži i načinu vođenja kedera koje primenjujem.

Sačuvana

Varaličarenje je način života.
mushoki
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: 28 Januar, 2012, 14:42:18 »

Brus posle ovako lepog snimka i objasnjenja .....
Sačuvana
Denis
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: 31 Januar, 2012, 16:38:20 »

odlicno objasnjeno pomoci ce...
Sačuvana
goran_požega
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: 01 Februar, 2012, 17:07:54 »

Jedino što mogu da dodam jeste vezano za kačenje kedera.Mislim da je bolje iglom provući strunu kroz telo kedera i to malo ispod repne peraje pa do 1cm od glave.I onda tu navezati udicu i sakriti je u telo ribice tako da viri samo kuka.Taj način je bolji jer se ribica lepše kreće a i sigurnije je da neće keder spasti prilikom muvanju.Takodje će se pre zakačiti smudj ako mu je udica na pola tela kedera a ne na samom kraju kao u slučaju kad se keder kači kroz usta.Desi se da smudj otkine pola kedera i da ode a ovako mu je udica u ustima kako  zagrize. Wink pozdrav BIstro
Sačuvana
mushoki
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: 02 Februar, 2012, 08:41:27 »

E Gorane a kako to da se izvede na nekoj temperaturi slicnoj sadasnjim ili ono smudj ubija,a ja vezem sa iglom i koncem pa jos vezujem udicu.Nesto nisam siguran da ova operacija traje manje od 3-4min.
Verujem da je dobra samo kada je napolju temperatura preko 15 stepeni i kada se ima vremena za montazu a  smudj nema onaj ubistveni cug.
Nakraju krajeva treba probati. Cheesy
Sačuvana
Slavisa
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: 10 Februar, 2012, 15:11:21 »

Na jezeru Celije velika vecina ga juri na muvanje mrtvom ribicom! Ja sam probao sistemom sa dzig udicom,ali sa slabim rezultatima iako sam odlicno znao mesta na jezeru.Verovatno je nedostatak camca uzrok?
Sačuvana

Brus
Član
**
Van mreže Van mreže

« Odgovor #9 poslato: 10 Februar, 2012, 15:26:50 »

Muvanje džig udicom ima velikih nedostataka u odnosu na muvanje sa blajkapom. Keder postavljen (navučen) na džig udicu nikada neće imati onaj lelujav rad i smuđ će ga mnogo teše inhalirati nego kada je kedet montiran na udicu iznad koje je blaj kapa.
 Postoji i komptomis u vidu fleksi olovnih glava ali sam ja pristalica korišćenja blaj kapa različitih oblika.
Sačuvana

Varaličarenje je način života.
Slavisa
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 10 Februar, 2012, 16:13:53 »

Ja sam muvao sa izlivenom glavom na ravnoj udici.
Sačuvana

Vlada95
Aktivan Član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #11 poslato: 23 Februar, 2012, 20:40:25 »

Ja kad muvam ja provucem udicu kederu kroz skrgu uvek na desnu stranu i podbodem mu kroz krljust samo malo da viri udica i kad cimnem kontru to sve kida.. I pokazao mi se kao dobar sistem za muvanje imao sam dosta stuka na njega i par smudjeva malih..
Sačuvana

Bistrooo!
Detelinarac
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #12 poslato: 18 Maj, 2012, 20:47:50 »

Ako nema mamka moze odlicno da posluzi i tanki filet od ribe.
Sačuvana

Ja sam Goran iz N. Sada ribolov je nacin mog zivota. Volim prirodu mir i sve svoje slobodno vreme provodim ako ne u ribolovu onda setajuci pored Dunava. Nisam od onih koji moraju da ulove bilo sta vec sam sretan sto sam uzivao pored vode. Pozdrav svima i nek je bistro.
lucky
Urednik
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 18 Maj, 2012, 21:44:32 »

a u nedostatku bilo kakve ribe,moze se muvati i sa tvisterom ili shadom u koji isto sakrijete udicu kao kod kedera 
Sačuvana

Denis
Prijatelj foruma
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #14 poslato: 20 Maj, 2012, 22:58:37 »

tako je i ja uglavnom pecam na ribicu silikonsku i extra me sluzi umesto zivog mamca,za sad su mi se relax-ove extra pokazale ne da ih reklamiramo nesto,ali ja sam zadovoljan neznam za druge pozz
Sačuvana
Ribolov i Nautika

Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj
Prebaci se na:  

List Ribolov Vas Baner Vas Baner Ulovi trofej Vas Baner